top of page

Talenty neuronalne wg. Instytutu Gallupa


Z wielkim zainteresowaniem obserwuję, tocząca się ostatnio na facebooku dyskusję o Talentach Neuronalnych i Teście Gallupa. Dzięki niej wiele osób ponownie zainteresowało się tym wartościowym narzędziem.

Poprzez samorealizację do szczęścia.

Sprawiło mi to ogromną przyjemność, bo uważam ten temat za bardzo ważny. Koncepcja Instytutu Gallupa udowadnia bowiem, że dzięki niesamowitej budowie naszych mózgów, każdy z nas posiada unikalny swoisty zestaw talentów, które rozwijane mogą przekształcić się w mocne strony. Dzięki temu jesteśmy unikalni i każdy z nas może odnaleźć w życiu obszar, w którym będzie najlepszy i może osiągnąć spełnienie i poczucie samorealizacji. Z tego miejsca zostaje już tylko krok do SZCZĘŚCIA: –)

Czy wypada się chwalić?

Wychowani w kulturze „czerwonego długopisu” wytykającego nam nasze braki i błędy nie nawykliśmy do myślenia o sobie jako osobach utalentowanych. Większość osób uważa, że talent to wyjątkowy dar, pewnego rodzaju namaszczenie od Boga. Nie czują się wyjątkowi, czasem mają zaniżone poczucie wartości i nieadekwatną samoocenę. Test Gallupa, w sposób naukowy wyjaśnia, że wszyscy jesteśmy wartościowi, dzięki swej unikalności.

Jest to również bardzo praktyczna wiedza pokazująca jak się rozwijać, jak pracować najbardziej efektywnie, jak szukać źródeł motywacji i na czym opierać realizację naszych ważnych celów.

Sprawdź u źródła.

Nie jest to temat nowy – od kilku lat na polskim rynku dostępne sa książki Marcusa Buckinghama, współpracującego z Instytutem Gallupa, m.in.:

  • "Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menadżerowie na świecie robią inaczej"

  • "To jedno, co powinieneś wiedzieć…"

  • "Wykorzystaj swoje silne strony. Użyj dźwigni swojego talentu"

Polecam całą serię

Na stronie https://www.gallupstrengthscenter.com można wykonać test i otrzymać zindywidualizowany raport wraz ze wskazówkami do dalszej pracy z tą nową wiedzą.

W czym jesteś wyjątkowy?

Wiedząc jakie mamy talenty możemy je wykorzystać do konkretnych działań. W jaki sposób ja je wykorzystuję?

Pięć moich dominujących talentów to:

1. Input (Zbieranie)

Moją pasją jest kolekcjonowanie wszelkich idei i przekładanie ich na praktyczną wiedzę i umiejętności, którymi dzielę się z moimi klientami. Dzięki temu zapewniam im konkretną pomoc.

2. Ideation (Odkrywczość)

Szybko się uczę, jestem kreatywna i widzę połączenia pomiędzy zagadnieniami, które na pozór wydają się odległe. Moi klienci zawsze mogą liczyć na moje nowe pomysły i spojrzenie z różnych perspektyw.

3. Relator (Bliskość)

Potrafię budować trwałe relacje oparte na wzajemnym zaufaniu.

4. Strategic (Strateg)

W pracy z moimi klientami mam łatwość wskazywania różnych możliwych rozwiązań ich problemów, co daje im swobodę wyboru tego najwłaściwszego.

5. Activator (Aktywator)

Posiadam naturalną zdolność zamiany koncepcji w konkretny plan działania. Zachęcam klientów do zrobienia pierwszego kroku, dziele sie z nimi swoja energia i zaangażowaniem.

Moja zawodowa misja to wspieranie ludzi w odkrywaniu predyspozycji i sposobów optymalnego ich wykorzystania. Moje talenty bardzo mi w tym pomagają.

Co zamierzasz z tym zrobić?

Uważam, że wszyscy mamy unikalne cechy i miejsce, gdzie możemy je najlepiej wykorzystać. Zachęcam Was do refleksji i autoanalizy. Możecie w tym celu wykorzystać Test Gallupa, lub inne dostępne narzędzia.

Na koniec jeszcze istotna uwaga – samo poznanie talentów niczego nie zmienia – należy zastanowić się jak możemy wykorzystać je dla realizacji naszych celów. Mogą Wam w tym pomóc materiały, które znajdziecie na stronie https://www.gallupstrengthscenter.com razem z raportem z badania.

Jeśli nie jesteście pewni, czy sami potraficie to zrobić, skorzystajcie z pomocy kogoś, kto się na tym zna. Ostatnia dyskusja na forum pokazała również, że wiele osób zbyt długo odkłada pierwszy krok i nie wykorzystuje swojej unikalności.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page