top of page

Co Cię wyróżnia

Jakiś czas temu moja córka zaprosiła mnie na szkolny konkurs "Mam talent".

czym wyróżniasz się z tłumu?

Moja pierwsza reakcja nie była pozytywna.

Niespecjalnie spodobał mi się pomysł kopiowania i promowania wśród dzieci komercyjnych programów telewizyjnych. Nie chciałam jednak rozczarować dziecka, które podeszło do wyzwania z wielkim entuzjazmem, więc obiecałam, że będę.

Moje przemyślenia

Zbliżający się termin spowodował, że zdałam sobie sprawę, jak wiele moich przekonań ograniczających wyświetliła ta sytuacja.

Refleksja pierwsza przyszła bardzo szybko: skąd we mnie ten początkowy opór? Z czym kojarzą mi się tego rodzaju przedsięwzięcia? Czego się obawiam? Przed czym chciałabym uchronić moje dziecko? Skąd to wszystko się u mnie wzięło i jak wpływa na moje życie?

Refleksja druga: Co może być złego w pokazaniu światu swojego talentu i wynikającej z tego unikalności i wyjątkowości?

Refleksja trzecia: Kiedy ja, jako osoba dorosła miałam okazję przekonać się jakie mam talenty? Kiedy mogłam pokazać je otoczeniu? Jakie korzyści z tego wynikły? Czy były jakieś trudności?

Dzieciaki były niesamowite! Zwykła sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce wibrujące dobrą energią, pasją i zaangażowaniem. Okazało się, że na parkiecie nieśmiałe dziewczynki zamieniały się w utalentowane piosenkarki, tancerki, akrobatki. Zdystansowani, nastoletni chłopcy nagle łapali kontakt z publiką i przyciągali 100% jej uwagi. Mogli wreszcie pochwalić się nie tylko swoimi pasjami, ale i determinacją do ich rozwijania i prezentacji.

Wszyscy występujący byli inspiracją dla pozostałych i dowodem na to, że nie tylko szkoła uczy

Jaki masz talent?

Zachęcam Was do podobnej refleksji i zadania sobie podobnych pytań:

  • co czyni mnie wyjątkową / wyjątkowym?

  • jakie mam uzdolnienia, mocne strony, talenty?

  • w jakich sprawach ludzie na ogół proszą mnie o radę, traktują mnie jak eksperta?

Odpowiedź na te pytania może stać się początkiem niezwykłej przygody do własnego wnętrza, której metą jest praca marzeń.

Jeśli ten artykuł Cię zainspirował lub jest dla Ciebie użyteczny, podziel się z innymi, aby oni również zadbali o swoją wyjątkowość.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page